"Łabędź"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2 400,00 zł 2400.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Łabędź"
AUTOR: Bronisław Chromy (1925 - 2017)
TECHNIKA: brąz patynowany, skamielina jeżowca
WYMIARY: wysokość: 9,5 cm, długość: 10,5 cm

Rzeźba przedstawiająca płynącego łabędzia. Niewielka, biurkowa rzeźba wykonana jest z patynowanego na zielony kolor brązu, w charakterystycznej dla Chromego, "surowej" manierze. Na podstawie z brązu osadzony jest skamieniały jeżowiec (skamielina), który tworzy masywny korpus zwierzęcia. Praca sygnowana na spodzie pieczęcią artysty: "B. CHROMY". Rzeźba była bezpośrednim prezentem od artysty.

 

Do rzeźby dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 


 

 

Polski rzeźbiarz, medalier, malarz, rysownik, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności, uczeń Xawerego Dunikowskiego. W jego dorobku znajdują się zarówno monumentalne pomniki i duże rzeźby plenerowe, jak i niewielkie statuetki oraz medale. W swojej twórczości Bronisław Chromy podejmował wiele wątków m.in. rzeźby o tematyce historycznej i martyrologicznej, muzycznej, kosmologicznej oraz animalistycznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl