"Kościół Panny Marii w Krakowie"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 850,00 zł 1850.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Kościół Panny Marii w Krakowie"
AUTOR: Jan Matejko (1839 - 1893)
TECHNIKA: drzeworyt sztorcowy na papierze
DATA: lata 70. XIX wieku
WYMIARY: 28 x 21 cm
WYMIARY (z ramą):  42,5 x 35,5 cm

Grafika wykonana w technice drzeworytu sztorcowego na podstawie obrazu autorstwa Jana Matejki. Sygnowana monogramem wiązanym na klocku w prawym, dolnym rogu: "JM | 1866". Praca przedstawia widok na Rynek Główny w Krakowie ponad dachami Sukiennic, z sylwetą kościoła Mariackiego w głębi oraz panoramą miasta. Grafika pochodzi z wydanego w latach 70. XIX wieku "Albumu Jana Matejki", który zawierał ponad 80 drzeworytów z dziełami mistrza - rysunki na klockach drzeworytniczych wykonał osobiście Jan Matejko, rytowali najwybitniejsi drzeworytnicy tamtego okresu, min. Jan Styfi, Józef Holewiński, Konstanty Przykorski, Edward Gorazdowski i inni.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 


  

Jeden z najsłynniejszych polskich malarzy. W latach 1852-1858 studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u W. Łuszczkiewicza i W.K. Stattlera. Naukę kontynuował w Akademi monachijskiej i w Wiedniu. W 1873 roku został dyrektorem SSP w Krakowie. Malował monumentalne sceny historyczne, portrety, a także sceny religijne i rodzajowe. W latach 1889-1891 wraz z zespołem uczniów, pracował nad polichromią kościoła Mariackiego w Krakowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl