"Kościół Bernardynów we Lwowie"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 800,00 zł 800.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Kościół Bernardynów we Lwowie"
AUTOR: Witold Szolginia (1923-1996)
TECHNIKA: tusz na papierze
WYMIARY: 18 x 13,5 cm (kompozycja)
OPRAWA: TAK
WYMIARY CAŁKOWITE (z ramą): 32 x 23,5 cm

Praca autorstwa znanego lwowskiego artysty, pisarza i architekta - Witolda Szolgini, przedstawiająca widok na kościół Bernardynów we Lwowie. W pionowej kompozycji artysta ukazał bogato dekorowaną fasadę kościoła oraz wieżę w głębi. Na pierwszym planie przedstawiono pojedynczych, zaznaczonych szkicowo przechodniów. Kościół św. Andrzeja i klasztor Bernardynów we Lwowie  to kościół grekokatolicki należący obecnie do zakonu Bazylianów, położony przy pl. Soborowym 3. Łączy w swej architekturze najlepsze wzory włoskiego i flamandzkiego manieryzmu i jest jednym z najpiękniejszych kościołów Lwowa. Zachwyca swą zgrabną sylwetą i bogato dekorowaną fasadą. Praca wykonana jest z dużą dbałością o szczegóły i poprawność architektoniczną. Opisana poniżej kompozycji: „Lwów 'Berardyni' Witold Szolginia".

 

Do pracy dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Polski architekt, popularyzator wiedzy, pisarz, poeta, grafik, autor książek i radiowych gawęd o Lwowie. W 1944 rozpoczął studia na Wydziale Architektury Politechniki Lwowskiej. Po ekspatriacji ze Lwowa w 1946 studia te kontynuował na Politechnice Krakowskiej. Ukończył je w 1950 zdobywając tytuł magistra inżyniera architekta. Pracował w swoim zawodzie ponad 40 lat, osiągając stanowisko docenta w Instytucie Kształtowania Środowiska w Warszawie. Prowadził prace badawcze, odniósł też wiele sukcesów w działalności popularyzatorskiej z dziedziny urbanistyki, architektury i budownictwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl