"Kopernik"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 3 800,00 zł 3800.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Kopernik"
AUTOR: Stanisław Szukalski (1893 - 1987)
TECHNIKA: druk artystyczny na papierze
DATA: 2. poł. XX wieku
WYMIARY: 41 x 38 cm (wymiar kompozycji)
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 56 x 52,5 cm

Grafika wykonana w technice druku artystycznego autorstwa Stanisława Szukalskiego.W kompozycji zbliżonej do kwadratu artysta ukazał astronoma Mikołaja Kopernika ujętego w półpostaci z przyrządami mierniczymi w dłoniach. Kopernik, ukazany z nagim torsem, niczym wojownik, ukazany został w okrągłym obramieniu na tle gwieździstego nieba. Stanisław Szukalski był wyraźnie zafascynowany postacią Mikołaja Kopernika, jako polskiego bohatera - kilkakrotnie podejmował ten temat zarówno w rysunku, grafice, rzeźbie i medalu, powstały też projekty pomnika słynnego astronoma.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.Polski rzeźbiarz, malarz, rysownik, projektant i teoretyk, przywódca Szczepu Rogate Serce (pseudonim Stach z Warty). Jako kilkunastolatek wyjechał z rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie z przerwami na pobyty w Polsce, mieszkał przez całe życie. Studiował w Krakowie w Akademii Sztuk Pięknych, jednak nie ukończył studiów. W 1929 roku powołał stowarzyszenie artystyczne "Szczep Rogate Serce", którego był liderem. W ostatnim czasie sylwetkę artysty przypomniał film dokumentalny wyprodukowany przez aktora Leonarda diCaprio "Walka: Życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl