"Koncert"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Koncert"
AUTOR: Stanisław Borysowski (1906 - 1988)
TECHNIKA: akwaforta na papierze
DATA: 1957 rok
WYMIARY: 32,5 x 34,5 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 47 x 38,5 cm

Oryginalna grafika wykonana w technice akwatinty autorstwa Stanisława Borysowskiego przedstawiająca koncert. W pionowej kompozycji artysta ukazał grupę grających muzyków - wiolonczelistę, kontrabasistę, skrzypka oraz pianistę. Całość charakteryzuje się zgeometryzowaną, syntetyczną formą nawiązującą do kubizmu podkreśloną przez monochromatyczne barwy. Analogiczne grafiki o tematach muzycznych znajdują się w zbiorach Muzeum w Grudziądzu.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Polski malarz i grafik. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, uzupełniał naukę we Włoszech. Po wojnie związał się silnie ze środowiskiem toruńskim - był profesorem, a później dziekanem Wydziału Sztuk Pięknych tamtejszego Uniwersytetu, udzielał się także w uczelniach w Gdańsku i w Łodzi. Razem z Tymonem Niesiołowskim i Bronisławem Jamonttem nadał kształt artystycznemu środowisku Torunia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl