"Kompozycja 1"
towar niedostępny
Opis
TYTUŁ: "Kompozycja"
AUTOR: Jan Dobkowski (ur. 1942)
DATA: 1984 rok
TECHNIKA: serigrafia barwna na papierze
WYMIARY: 11,5 x 11 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 23 x 21,5 cm
Autentyczna grafika znanego, współczesnego artysty - Jana Dobkowskiego, przedstawiająca kompozycję abstrakcyjną. W kompozycji zbliżonej do kwadratu, artysta ukazał formę, przypominającą stwora o ludzkiej twarzy. Elementy budowane są za pomocą barwnych linii, poprzedzielanych czarnym konturem. Praca sygnowana, datowana i numerowana przez artystę - odręcznie ołówkiem poniżej kompozycji: "H.C. 5/150 Jan Dobkowski '84".
Do pracy dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa, członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).
Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.
Jan Dobkowski (ur. 1942) - polski artysta; zajmuje się malarstwem, rysunkiem, tworzy aranżacje przestrzenne. Studiował w warszawskiej ASP w latach 1962-1968 na kierunku malarstwo. Obronił dyplom w pracowni prof. Jana Cybisa. Na czwartym roku studiów zaprzyjaźnił się z Jerzym Zielińskim, z którym dwa lata później, podczas przygotowań do wystawy obu artystów, ogłosił istnienie grupy Neo-Neo-Neo. Artyści wystawiali razem do 1970 roku. Sukces na wystawie w Galerii Współczesnej „Secesja-Secesja?” (Warszawa, 1968) zapewnił mu udział w ekspozycji sztuki polskiej w Paryżu – „Polskie malarstwo współczesne. Źródła i poszukiwania”. Niedługo potem nowojorskie Muzeum Guggenheima zakupiło obraz Podwójna dziewczyna (1968). Był to pierwszy czerwono-zielony obraz Dobkowskiego. Rok później artysta stworzył cykl podobnych dzieł – od żywego zielonego tła odcinały się ostro czerwone sylwety postaci – który stał się punktem wyjścia do kolejnych realizacji. Jan Dobkowski był stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku (1972). Otrzymał Nagrodę im. C. K. Norwida (1978) i Nagrodę im. Jana Cybisa za całokształt twórczości (1994).