Komplet kawowy "Brydż"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 500,00 zł 500.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Komplet kawowy "Brydż"
WYTWÓRNIA: Zakłady Porcelany i Porcelitu Chodzież
TECHNIKA: porcelit złocony, malowany
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 70. XX wieku
WYMIARY: wysokość filiżanki: 7 cm, średnica wlewu: 7,5 cm, średnica spodka: 14 cm, średnica popielniczki: 9 cm

Porcelitowy komplet kawowy dla czterech osób "Brydż" wyprodukowany przez popularne Zakłady Porcelany i Porcelitu Chodzież. Zestaw składa się z czterech filiżanek, czterech spodków i czterech popielniczek zdobionych motywami kolorów karcianych, ze złoconymi detalami. Na spodzie każdego elementu zielony stempel chodzieskiej manufaktury z literą "C" w trójkącie, podpisem "CHODZIEŻ | MADE IN POLAND" oraz wycisk oznaczeń liczbowych w masie i wpisany numer malatury.

Zakłady Porcelany i Porcelitu Chodzież - powstały w 1852 roku jako fabryka fajansu, w 1896 roku zaczęto produkować także porcelanę. Podczas II wojny światowej fabryka działała jako Porzellan und Steingutfabrik A.G. in Kolmar. W 1964 roku zakłady porcelany i zakłady porcelitu zostały połączone w jedno przedsiębiorstwo noszące nazwę Chodzieskie Zakłady Porcelany i Porcelitu w Chodzieży. Od 1991 roku firma działa jako Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl