"Kino"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 400,00 zł 400.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Kino"
AUTOR: Jerzy Bandura (1915-1987)
TECHNIKA: drzeworyt na papierze
DATA: 1948 rok
WYMIARY: 15 x 13 cm
OPRAWA: NIE (skontaktuj się z nami w sprawie doboru oprawy)

Grafika wykonana w technice drzeworytu autorstwa Jerzego Bandury. Na odwrocie opis: "Jerzy Bandura: Kino". Praca przedstawia salę kinową wypełnioną widzami podczas seansu. Grafika została wydana przez Towarzystwo Miłośników Książki w 1948 roku w tece "Dziewięciu grafików" prezentującej najwybitniejszych przedstawicieli polskiego drzeworytu w powojennej Polsce. Grafiki odbito z oryginalnych klocków drzeworytniczych w drukarni Anczyca w Krakowie.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Rzeźbiarz, grafik i pedagog. Był uczniem Xawerego Dunikowskiego. Od 1946 roku był wykładowcą w ASP w Krakowie. Od 1947 roku należał do krakowskiej Grupy Dziewięciu Grafików. Tworzył drzeworyty i ekslibrysy. Tworzył także prace medalierskie, projekty mebli, witraży i mozaik. Jest autorem monumentalnych pomników i rzeźb o tematyce sportowej i sakralnej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl