Filiżanka do espresso Steatyt "Murzynek"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 450,00 zł 450.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Filiżanka do espresso Steatyt "Murzynek"
AUTOR: Zbigniew Buksowicz
WYTWÓRNIA: Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach
TECHNIKA: porcelana złocona, ręcznie malowana
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, lata 60. XX wieku
WYMIARY: wysokość filiżanki: 6,9 cm, szerokość: 9,5 cm, wymiary spodka: 14 x 12 cm

Porcelanowy komplet do espresso wyprodukowany przez znaną wytwórnię Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach. Zestaw składa się z filiżanki i spodka. Filiżanka o fantazyjnym, wykrojonym kształcie, rozszerzającym się ku górze ze smukłym uchem wyciągniętym ku górze. Na brzuścu malowana dekoracja w postaci niebieskiego tła z białymi wzorami oraz malowanymi palmami i postacią afrykańskiego wojownika z tarczą. Spodek dekorowany analogicznie i o podobnym, fantazyjnym kształcie. Na spodzie talerzyka znak firmowy: "Steatyt | ZB | Katowice | Ręcznie | malowane". Komplet wykazuje charakterystyczne cechy dla produktów Wytwórni - geometryzację, asymetrię, przerysowania oraz żywą kolorystykę.

Wytwórnia Wyrobów Ceramicznych "Steatyt" w Katowicach-Zawodziu założona została w 1947 roku. Do około 1953 roku produkowano tam porcelanę techniczną, a od około 1950 roku porcelanę dekoracyjną i użytkową. W 1978 roku fabryka została przeniesiona do Katowic-Ochojca, istniała do 1994 roku. Właścicielem był Zbigniew Buksowicz, którego inicjały znajdują się w sygnaturze wytwórni.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl