Figurka porcelanowa "Słoń"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 850,00 zł 1850.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Figura porcelanowa "Słoń"
AUTOR: Hanna Orthwein (1916-1968)
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów, projekt z 1959 roku
WYMIARY: wysokość: 9 cm, długość: 6 cm, szerokość: 6 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry.

Porcelanowa figura przedstawiająca małego słonia. Figurka ukazuje stojące zwierzę z szeroko rozłożonymi uszami,  opuszczoną trąbą i nogami ustawionymi blisko siebie. Słonik jest czarny, z białym geometrycznym wzorem na uszach. Na spodzie numer malatury: "C-406-924 22". Całość tworzy niezwykle efektowny i nowoczesny przykład najlepszego polskiego wzornictwa!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl