Figura porcelanowa "Żaba"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 650,00 zł 650.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Figura porcelanowa "Żaba"
AUTOR: Hanna Orthwein
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów - 1957 rok
WYMIARY: wysokość: 9,5 cm, szerokość: 7 cm, długość: 5,5 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry 

Porcelanowa figura przedstawiająca żabę. Figurka ukazuje siedzącą żabę, z głową wyciągniętą ku górze. Żaba jest zielona, na plecach ma siatkę czarnych pręg. Na spodzie ręczny opis: "Made in Poland" oraz numer modelu i malatury: "W-27/22326". W różnych kulturach i religiach świata symbolizowała płodność, urodzaj, a nawet zmartwychwstanie. Całość tworzy niezwykle efektowny i nowoczesny przykład najlepszego polskiego wzornictwa!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl