Figura porcelanowa "Pingwin"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 600,00 zł 600.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Figura porcelanowa "Pingwin"
AUTOR: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006)
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany AS Ćmielów - projekt z 1958 roku
WYMIARY: wysokość: 18,5 cm, szerokość: 12 cm, długość: 8,5 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Porcelanowa figura przedstawiająca pingwina - ukazuje stojącego ptaka, z uniesioną do góry głową i rozłożonymi skrzydłami. Pingwin jest czarny, z z białym podbrzuszem. W symbolice pingwin jest pięknym opiekuńczym ptakiem - to symbol wspólnoty i rodziny. Całość tworzy niezwykle efektowny i nowoczesny przykład najlepszego polskiego wzornictwa!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl