Figura porcelanowa "Pantera"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 600,00 zł 1600.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Figura porcelanowa "Pantera"
AUTOR: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006)
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów - 1958 rok
WYMIARY: wysokość: 7 cm, szerokość: 22 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry (na spodzie tylnej nogi mało widoczna wada fabryczna, na spodzie pantery dwa fragmenty niedoszkliwione - brak jakichkolwiek uszkodzeń, pęknięć czy wykruszeń)

Porcelanowa figura przedstawiająca panterę. Figurka ukazuje zwierzę skradające się i bacznie obserwujące otoczenie. Pantera jest biała, z czarną pręgą na grzbiecie i w czarne cętki.  Na spodzie znajduje się zielony stempel z literą "Ć" w trójkącie i napisem: "ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND" oraz ręcznie wypisany numer malatury: "P-216-734 31". Całość tworzy niezwykle efektowny i nowoczesny przykład najlepszego polskiego wzornictwa!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl