Figura porcelanowa "Osiołek"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2 000,00 zł 2000.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Figura porcelanowa "Osiołek"
AUTOR: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006)
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie (natrysk wybierany)
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów - 1960 rok
WYMIARY: wysokość: 11 cm, szerokość: 5,5 cm, długość: 13,5 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry (uszka najprawdopodobniej naprawiane)

Porcelanowa figura przedstawiająca osiołka stojącego z lekko opuszczoną głową. Osiołek jest czarny, z białą szyją i podbrzuszem oraz zaznaczoną jasną sierścią na bokach i z przodu głowy. W symbolice chrześcijańskiej osioł może być symbolem rozpusty, ale też skromności i pokory. Na spodzie znajduje się zielony stempel z literą "Ć" w trójkącie i napisem: "ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND" oraz ręcznie wypisany numer malatury: "C-206-724 16". Całość tworzy niezwykle efektowny i nowoczesny przykład najlepszego polskiego wzornictwa!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl