Figura porcelanowa "Narciarz"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 400,00 zł 1400.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Figura porcelanowa "Narciarz"
AUTOR: Józef Szewczyk
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów - model z 1938 roku (powtórzenie powojenne)
WYMIARY: wysokość: 23 cm, szerokość: 20 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Porcelanowa figura przedstawiająca zjeżdżającego ze stoku narciarza. Młodzieniec ubrany jest w zimowy strój narciarski - szerokie, niebieskie spodnie, jasny sweter z herbem "ZS UNIA" na piersi, błękitny szalik i czarną czapkę. Ma ugięte nogi, jest lekko pochylony do przodu, ujęty w dynamicznym ruchu narciarza z kijkami uniesionymi ponad powierzchnią stoku. Na boku podstawy złoconymi literami napisano: "Sekretarzowi W.K.K.F. [Wojewódzki Komitet Kultury Fizycznej] | K.S. 'Unia' Ćmielów". Na spodzie zielony stempel z literą "Ć" w trójkącie i napisem: "ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND". Całość tworzy niezwykle efektowny przykład najlepszego polskiego wzornictwa - nie tylko dla fanów sportu!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl