Figura porcelanowa "Foksterrier"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 800,00 zł 1800.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Figura porcelanowa "Foksterrier"
AUTOR: Mieczysław Naruszewicz (1923-2006)
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie (natrysk wybierany)
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów - 1965 rok
WYMIARY: wysokość: 9 cm, szerokość: 5 cm, długość: 11 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry (ogon po profesjonalnej naprawie)

Porcelanowa figurka przedstawiająca psa rasy foksterrier - siedzącego z szeroko rozstawionymi przednimi łapkami i czujnie podniesioną głową. Piesek jest biały, grzbiet i głowa jest malowana na rudo w sposób imitujący sierść, a uszy i czubek ogona są czarne. Wygięcie sylwetki pieska przekazuje wrażenie ruchu i wzmacnia dynamikę figurki. Na spodzie znajduje się zielony stempel z literą "Ć" w trójkącie i napisem: "ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND" oraz oraz numer malatury: "C-193-1238". Całość tworzy niezwykle efektowny i nowoczesny przykład najlepszego polskiego wzornictwa!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl