Figura okimono "Nosiwoda"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2 800,00 zł 2800.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Okimono / figurka z kości słoniowej "Nosiwoda"
TECHNIKA: kość słoniowa
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Japonia, okres Meiji (1868-1912)
WYMIARY: wysokość: 21,5 cm, szerokość: 7 cm, głębokość: 5 cm. Waga całkowita: 669 gramów (figura bardzo masywna)
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry (dawna naprawa ręki trzymającej wachlarz, tylnego fragmentu wiaderka).

Autentyczna figurka tzw. okimono - przedstawia mężczyznę odzianego w długą szatę kunsztownie zdobioną geometrycznymi wzorami, przewiązaną w pasie sznurkiem. Na głowie ma płaski beret, w jednej dłoni trzyma złożony wachlarz, w w drugiej niewielkie wiaderko zawieszone na sznurze. Figurka wykonana jest z niezwykłą precyzją i drobiazgowym oddaniem detalu.

Podobne figurki, czyli okimono służyły głównie do celów dekoracyjnych (w przeciwieństwie do 'netsuke'), najczęściej były wykonywane z drewna, metalu lub kości słoniowej i przedstawiały typy ludzkie, zwierzęta, często bóstwa lub fantastyczne kreatury lub połączenie tych tematów. W okresie Meiji (1868-1912) rozpoczęto eksport tego typu prac na zachód.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl