Drzeworyt japoński "Odlatujące czaple"

Kono Bairei, "Odlatujące czaple"
  • Nowość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 700,00 zł 700.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Odlatujące czaple"
AUTOR: Kōno Bairei (1844 - 1895)
TECHNIKA: drzeworyt barwny na papierze
DATA: 1881 rok
WYMIARY: 20,5 x 14,5 cm (każda grafika)
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 32 x 25,5 cm (każda grafika)

Japońskie grafiki wykonana w technice drzeworytu barwnego autorstwa Kōno Bairei.  Grafiki tworzące jedną scenę z widokiem wzbijających się do lotu czapli zostały oprawione osobno, tworząc interesujące pendant. Jedna z grafik sygnowana czerwoną, autorską pieczęcią w prawym, dolnym rogu. Grafika pochodzi z albumu "Bairei Hyakucho Gafu" ("Sto ptaków") wydanej w Tokio w 1881 roku.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Japoński malarz, ilustrator oraz pedagog, związany ze środowiskiem artystycznym Kioto. Jest jednym z czołowych przedstawicieli szkoły ukiyo-e (technika malarstwa i drzeworytu japońskiego). Najbardziej znany z przedstawień kwiatów i ptaków (kacho-ga). W przeciwieństwie do innych artystów szkoły ukiyo-e, odebrał klasyczne malarskie wykształcenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl