"Dama w różowej sukni"

Jan Marcin Szancer, "Dama w różowej sukni"
  • Nowość
Cena: 3 400,00 zł 3400.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Dama w fioletowej sukni"
AUTOR: Jan Marcin Szancer (1902 - 1973)
TECHNIKA: akwarela na podrysowaniu ołówkiem na papierze
DATA: około 1959 rok
WYMIARY: 34 x 24 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 48 x 38 cm

Autentyczna praca autorstwa Jana Marcina Szancera. W pionowej kompozycji autor ukazał stojącą postać damy ubraną w długą, fioletową suknię i aksamitną narzutkę w kolorze bordowym obszytą szarym futerkiem. Dama ma na głowie kapelusz bogato zdobiony fioletowymi i żółtymi kwiatami i piórami. W obrębie kompozycji znalazły się autorskie opisy i szkice dotyczące projektowanego stroju.

Kostium przeznaczony był do filmu "Awantura o Basię" w reżyserii Marii Kaniewskiej z 1959 roku.

Praca reprodukowana w albumie "Jan Marcin Szancer. Ambasador wyobraźni", Poznań 2019, s. 49.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Polski malarz, grafik i ilustrator. W latach 1920-1926 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Władysława Jarockiego, Józefa Mehoffera, Teodora Axentowicza i Karola Frycza, następnie w latach 1928-1929 pod kierunkiem Józefa Pankiewicza. Po wojnie zajął się głównie ilustracją książkową, zwłaszcza książek dla dzieci. Zasłynął jako autor ilustracji do ponad 200 książek, m.in. do Akademii Pana Kleksa, Pinokio, Brzechwa dzieciom, Lokomotywa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl