"Cytryny"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2 800,00 zł 2800.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Cytryny"
AUTOR: Zofia Puszczyńska (1907 - 1985)
TECHNIKA: olej na tekturze
WYMIARY: 37 x 47 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 48 x 57 cm

Obraz wykonany w technice olejnej na tekturze malarskiej z 1958 roku. W poziomej kompozycji artystka ukazała martwą naturę z cytrynami przedstawioną na pograniczu figuracji i abstrakcji. Owoce ułożone są na bliżej nieokreślonym pomarańczowym tle. Na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Kielcach ręcznie wypisana przez artystkę z sygnaturą i datą: "Z Puszczyńska | 1958". Całość tworzy niezwykle nowoczesną kompozycję - wyjątkowy przykład malarstwa lat 50. w Polsce.

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


Malarka związana z Kielcami. W 1950 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uczyła się w pracowniach Rudnickiego, Rzepińskiego i Fedkowicza. Z mężem, także malarzem i grafikiem - Stanisławem Wałachem organizowali wspólne wystawy począwszy od lat 50. Do najczęściej poruszanych przez nią tematów należały martwe natury, pejzaże, schematyczne, uproszczone portrety oraz abstrakcje.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl