Cukiernica srebrna Imago Artis

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 950,00 zł 950.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

NAZWA: Cukiernica Imago Artis
TECHNIKA: srebro próby 875, wnętrze złocone
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Polska, Kraków, Spółdzielnia Pracy Rękodzieła Artystycznego "Imago Artis" - po 1963 roku.
WYMIARY: wysokość: 8,5 cm, średnica: 12 cm
WAGA: 160 gramów
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry (niewielkie wgniecenie brzuśca po jednej stronie)

Cukiernica w formie czarki wykonana w Krakowie przez firmę Imago Artis. Na okrągłej, płaskiej podstawie umieszczony jest gładki korpus o ściętym, kulistym kształcie. Wnętrze złocone ogniowo. Na spodzie podstawy umieszczone są polskie próby obowiązujące od 1963 do 1986 roku (głowa kobiety w chuście wraz z puncą pomocniczą - obydwie mocno wytarte) oraz dodatkowa próba "875" i oznaczenie producenta: próba Imago Artis. Całość w nowoczesnej, zgeometryzowanej formie typowej dla dobrego, polskiego designu z czasu PRL.

Firma Imago Artis działała w latach 1947–1998 w Krakowie. Była jedną z pierwszych firm jubilerskich powstałych w Polsce po drugiej wojnie światowej. Spółdzielnia specjalizowała się w wyrobach biżuteryjnych ze srebra z wykorzystaniem techniki filigranu oraz przedmiotach rzemiosła artystycznego (w ofercie było 3800 wzorów biżuterii srebrnej, 1050 wzorów biżuterii złotej oraz 560 wzorów galanterii stołowej).

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl