"Budowa arki"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 500,00 zł 1500.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Budowa arki"
AUTOR:  Krzysztof Skórczewski (ur. 1947)
TECHNIKA: miedzioryt, mezzotinta na papierze
DATA: 1996 rok
WYMIARY: 25 x 31,5 cm (odcisk płyty)
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 49 x 54,5 cm

Autentyczna grafika jednego z bardziej cenionych współczesnych, polskich grafików - Krzysztofa Skórczewskiego, przedstawiająca Arkę. W poziomej kompozycji artysta ukazał motyw budowy biblijnej Arki. Na pierwszym planie widoczne są spiętrzone deski i rusztowania oraz powstający okręt. Deski tworzą  wysokie trasy prowadzące do rosnącej w głębi budowli. Całość wykonana jest niezwykle precyzyjnie z dbałością o najmniejsze detale.Krzysztof Skórczewski w swojej twórczości często podejmuje tematy architektoniczne, nieobce są mu także odniesienia biblijne, czego przykładem jest prezentowana praca odwołująca się do Księgi Rodzaju. Grafika sygnowana i opisana ołówkiem poniżej kompozycji: "64A/99 'Budowa arki' Skórczewski". Na płycie w prawym, dolnym rogu monogram i data: "S | 1996". U dołu arkusza autorski, czerwony stempel oraz sucha pieczęć: "imp. | MK" Magdaleny Konior-Skórczewskiej, żony Krzysztofa Skórczewskiego, która z wykształcenia jest konserwatorem sztuki, a od lat pomaga mężowi w odbijaniu grafik.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.Polski grafik i pedagog, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1995-2003 był profesorem w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, współpracował także z Uniwersytetem Stanowym w Utah (USA). Obecnie jest profesorem Uniwersytetu w Rzeszowie prowadzi Zakład Grafiki na Wydziale Sztuki. Jako artysta wypowiada się głównie w technice miedziorytu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl