"Bramy Babilonu"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 600,00 zł 1600.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Bramy Babilonu"
AUTOR:  Krzysztof Skórczewski (ur. 1947)
TECHNIKA: miedzioryt na papierze
DATA: 1997 rok
WYMIARY: 25 x 31,5 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 49 x 54,5 cm

Autentyczna grafika jednego z bardziej cenionych współczesnych, polskich grafików - Krzysztofa Skórczewskiego, przedstawiająca Bramy Babilonu. W poziomej kompozycji artysta ukazał motyw architektoniczny zaczerpnięty z Biblii. Na pierwszym planie widoczne są gigantyczne bazy kanelowanych kolumn, między którymi rozciąga się widok miasta. Ponad całością góruje ogromna, spiętrzona budowla skłądająca się ze schodów i kolejnych kondygnacji murów, na szczycie stoi świątynia. Całość wykonana jest niezwykle precyzyjnie z dbałością o najmniejsze detale.Krzysztof Skórczewski w swojej twórczości często podejmuje tematy architektoniczne, nieobce są mu także odniesienia biblijne, czego przykładem jest prezentowana praca odwołująca się do Pisma. Grafika sygnowana i opisana ołówkiem poniżej kompozycji: "50/99A 'Bramy Babilonu' Skórczewski". Na płycie w prawym, dolnym rogu monogram i data: "1997 | S".U dołu arkusza autorski, czerwony stempel oraz sucha pieczęć: "imp. | MK" Magdaleny Konior-Skórczewskiej, żony Krzysztofa Skórczewskiego, która z wykształcenia jest konserwatorem sztuki, a od lat pomaga mężowi w odbijaniu grafik.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.Polski grafik i pedagog, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W latach 1995-2003 był profesorem w Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, współpracował także z Uniwersytetem Stanowym w Utah (USA). Obecnie jest profesorem Uniwersytetu w Rzeszowie prowadzi Zakład Grafiki na Wydziale Sztuki. Jako artysta wypowiada się głównie w technice miedziorytu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl