"Bez tytułu"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2 600,00 zł 2600.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Bez tytułu"
AUTOR: Zdzisław Beksiński (1929 - 2005)
DATA: 1969 rok
TECHNIKA: fotografia czarno-biała, odbitka żelatynowo-srebrowa
WYMIARY: 16 x 10,5 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 27,5 x 22,5 cm

Fotografia autorstwa jednego z najsłynniejszych polskich artystów współczesnych - Zdzisława Beksińskiego, przedstawiająca postać w kryzieW pionowej kompozycji artysta, w typowy dla siebie sposób, ukazał zdeformowaną postać ze splecionymi dłońmi, pomarszczoną twarzą i szeroką kryzą na szyi.

Zdzisław Beksiński zawsze po skończeniu pracy nad obrazem czy rysunkiem fotografował go tworząc w ten sposób pełne archiwum swojej twórczości. W późniejszych latach poszczególne etapy pracy nad dziełem nagrywał także kamerą wideo. Fotografia opisana autorsko na odwrocie(odręcznie, tuszem): "1969 | olej | 60 x 80".

Praca pochodzi z kolekcji Andrzeja Urbanowicza (1938-2011) – malarza, współzałożyciela i lidera pierwszej buddyjskiej wspólnoty w Polsce, przyjaciela Beksińskiego; była bezpośrednim prezentem od artysty. 

 

Do fotografii dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Praca oprawiona w prostą ramę w kolorze czerni i srebra z ciemnoszarym passe partout. W oprawie zastosowane antyrefleksyjne szkło muzealne amerykańskiej firmy TrueVue (zapewnia doskonałą przejrzystość, brak refleksów świetlnych i ochronę przed promieniami UV). Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Malarz, rysownik, grafik, rzeźbiarz i fotograf pochodzący z Sanoka. Ukończył studia na Politechnice w Krakowie na Wydziale Architektury, jednak jego prawdziwą pasją była sztuka. Zaczął od fotogramów i fotomontaży, później tworzył dzieła z pogranicza malarstwa i rzeźby, by następnie zająć się rysunkiem, a w połowie lat 60. malarstwem, przy którym pozostał już do końca życia. W 1977 roku przeniósł się do Warszawy. Jego prace były pokazywane nie tylko w Polsce, ale też we Francji, Niemczech, Japonii. Zmarł tragicznie 22 lutego 2005 roku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl