"Bez tytułu (Krzyż)"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 4 200,00 zł 4200.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

TYTUŁ: "Bez tytułu (Krzyż)"
AUTOR: Zdzisław Beksiński (1929 - 2005)
DATA: 1969 rok
TECHNIKA: fotografia czarno-biała, autorska odbitka żelatynowo-srebrowa (vintage print)
WYMIARY: 12 x 18 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 25,5 x 31,7 cm

Fotografia autorstwa jednego z najsłynniejszych polskich artystów współczesnych - Zdzisława Beksińskiego, przedstawiająca przedstawiająca ukrzyżowanie. W poziomej kompozycji artysta, w typowy dla siebie sposób, ukazał abstrakcyjnie ujętą, dynamicznie rysowaną postać zawieszoną na krzyżu, rozszarpywaną przez wiatr, na tle zachmurzonego nieba. Na odwrocie pieczęć autorska: "ZDZISŁAW BEKSIŃSKI | SANOK, ULICA ŚWIERCZEWSKIEGO Nr. 29. | POLAND" z autorskim, odręcznym datowaniem: "1969".

Zdzisław Beksiński zawsze po skończeniu pracy nad obrazem czy rysunkiem fotografował go tworząc w ten sposób pełne archiwum swojej twórczości. W późniejszych latach poszczególne etapy pracy nad dziełem nagrywał także kamerą wideo.

Praca oprawiona w prostą ramę w kolorze czerni i srebra z ciemnoszarym passe partout. W oprawie zastosowane antyrefleksyjne szkło muzealne amerykańskiej firmy TrueVue (zapewnia doskonałą przejrzystość, brak refleksów świetlnych i ochronę przed promieniami UV).

 

Do fotografii dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Malarz, rysownik, grafik, rzeźbiarz i fotograf pochodzący z Sanoka. Ukończył studia na Politechnice w Krakowie na Wydziale Architektury, jednak jego prawdziwą pasją była sztuka. Zaczął od fotogramów i fotomontaży, później tworzył dzieła z pogranicza malarstwa i rzeźby, by następnie zająć się rysunkiem, a w połowie lat 60. malarstwem, przy którym pozostał już do końca życia. W 1977 roku przeniósł się do Warszawy. Jego prace były pokazywane nie tylko w Polsce, ale też we Francji, Niemczech, Japonii. Zmarł tragicznie 22 lutego 2005 roku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl