"Bez tytułu I"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 2 400,00 zł 2400.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Bez tytułu I"
AUTOR: Zdzisław Beksiński (1929 - 2005)
DATA: 1968 rok
TECHNIKA: fotografia czarno-biała, odbitka żelatynowo-srebrowa
WYMIARY: 18 x 12,5 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 32 x 26,5 cm

Fotografia autorstwa jednego z najsłynniejszych polskich artystów współczesnych - Zdzisława Beksińskiego, przedstawiająca fantastyczną postać. W pionowej kompozycji artysta, w typowy dla siebie sposób, ukazał abstrakcyjnie ujętą, dynamicznie rysowaną postać w zawojach z tkanin, która w dłoni trzyma marionetkę. Zdzisław Beksiński zawsze po skończeniu pracy nad obrazem czy rysunkiem fotografował go tworząc w ten sposób pełne archiwum swojej twórczości. W późniejszych latach poszczególne etapy pracy nad dziełem nagrywał także kamerą wideo.

Praca pochodzi z kolekcji Andrzeja Urbanowicza (1938-2011) – malarza, współzałożyciela i lidera pierwszej buddyjskiej wspólnoty w Polsce, przyjaciela Beksińskiego; była bezpośrednim prezentem od artysty. 

 

Do fotografii dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Malarz, rysownik, grafik, rzeźbiarz i fotograf pochodzący z Sanoka. Ukończył studia na Politechnice w Krakowie na Wydziale Architektury, jednak jego prawdziwą pasją była sztuka. Zaczął od fotogramów i fotomontaży, później tworzył dzieła z pogranicza malarstwa i rzeźby, by następnie zająć się rysunkiem, a w połowie lat 60. malarstwem, przy którym pozostał już do końca życia. W 1977 roku przeniósł się do Warszawy. Jego prace były pokazywane nie tylko w Polsce, ale też we Francji, Niemczech, Japonii. Zmarł tragicznie 22 lutego 2005 roku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl