"Autoportret"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 600,00 zł 600.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Autoportret"
AUTOR: Jan Tarasin (1926-2009)
TECHNIKA: serigrafia na papierze
DATA: 1975 rok
WYMIARY: 14 x 17 cm
OPRAWA: TAK
WYMIARY (z ramą): 25,5 x 28 cm

Grafika wykonana w technice serigrafii, sygnowana i numerowana ołówkiem w prawym, dolnym rogu "1/100 JTarasin".  Pierwotny temat - autoportret artysty - został przetworzony zostawiając jedynie czarno-biały, kropkowany zarys. "Rozpoczynając od realistycznego przedstawienia wybranego przedmiotu Tarasin stopniowo przekraczał granice rozpoznawalności, prowadził do redukcji, syntezy formy. Na zasadzie repetycji wyizolowany motyw z rzeczywistości poddawany był multiplikacji, przekształceniom lub wiernemu odwzorowaniu. Przełożony na język grafiki lub na płaszczyznę płótna stawał się nowym faktem wizualnym." (za: kwartalnik.exit.art.pl). 

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.


 

Polski malarz, grafik, rysownik, fotograf, eseista, pedagog urodzony w Kaliszu. W latach 1946-1951 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Należał do II Grupy Krakowskiej. W 1962 roku odbył podróż do Chin i Wietnamu, a jego późniejsza twórczość była pod dużym wpływem tamtejszej sztuki kaligrafii. W 1974 podjął pracę pedagogiczną w warszawskiej Akademii, a w latach 1987-1990 był rektorem tej uczelni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl