"Idylla"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 250,00 zł 250.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Idylla"
AUTOR: Krystyna Wróblewska (1904 - 1994)
TECHNIKA: drzeworyt na papierze
DATA: 1948 rok
WYMIARY: 15 x 10 cm
OPRAWA: NIE (skontaktuj się z nami w sprawie doboru oprawy)

Grafika wykonana w technice drzeworytu autorstwa Krystyny Wróblewskiej. Na odwrocie opis: "Krystyna Wróblewska: Idylla". Praca przedstawia kobietę w cienkiej szacie i nagiego mężczyznę grającego na harfie spacerujących po ukwieconej łące w towarzystwie kozicy. Grafika została wydana przez Towarzystwo Miłośników Książki w 1948 roku w tece "Dziewięciu grafików" prezentującej najwybitniejszych przedstawicieli polskiego drzeworytu w powojennej Polsce. Grafiki odbito z oryginalnych klocków drzeworytniczych w drukarni Anczyca w Krakowie.

 

Do grafiki dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 


 

Grafik pochodzenia wileńsko-krakowskiego. Studiowała na Uniwersytecie Wileńskim, dyplom uzyskała w 1937 roku. Po 1945 roku związała się na stałe z Krakowem. Droga twórcza artystki związana była głównie z tradycjami klasycyzmu, realizmu i ekspresjonizmu oraz techniką drzeworytu. Zasłynęła także ekslibrisami oraz wykładała na Politechnice Krakowskiej. Matka słynnego artysty Andrzeja Wróblewskiego. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl