Figura porcelanowa "Żyrafa"

Figura porcelanowa "Żyrafa", Ćmielów
  • Nowość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 480,00 zł 480.00
ilość szt.

Opis

NAZWA: Figura porcelanowa "Żyrafa"
AUTOR: Hanna Orthwein (1916-1963)
TECHNIKA: porcelana malowana naszkliwnie
MIEJSCE I CZAS POWSTANIA: Zakłady Porcelany Ćmielów - 1960 rok
WYMIARY: wysokość: 9,5 cm, szerokość: 6,5 cm
STAN ZACHOWANIA: bardzo dobry

Porcelanowa figura przedstawiająca żyrafę. Mała figurka ukazuje stojące zwierzę z głową zwróconą w bok. Żyrafa jest biała w czarne, duże cętki.  Na spodzie znajduje się zielony stempel z literą "Ć" w trójkącie i napisem: "ĆMIELÓW | MADE | IN POLAND" oraz ręcznie wypisany numer malatury: "40 | C-308-797". Całość tworzy niezwykle efektowny i nowoczesny przykład najlepszego polskiego wzornictwa!

Zakłady Porcelany w Ćmielowie należy do jednej z 10 najstarszych polskim firm - została założona w 1790 roku. Wielką popularność zyskała w połowie XIX wieku, kiedy jej dystrybucja sięgnęła Warszawy. Także po II wojnie światowej, jako zakład państwowy zachwycała miliony Polaków swoimi wzorami serwisów i figurek. Firma została sprywatyzowana w 1997 roku, a po połączeniu się w 2013 roku z Fabryką w Chodzieży prężnie działa po dziś.

 

Do obiektu dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl