"Dzień i noc"

Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 1 200,00 zł 1200.00
ilość szt.

Opis

TYTUŁ: "Dzień i noc" z cyklu: Experimentation Multicentrique Articulations
AUTOR: Igor Mitoraj (1944 - 2014) 
TECHNIKA: brąz na podstawie z czarnego kamienia
WYMIARY: średnica medalu: 9 cm, wysokość całkowita: 12,5 cm

Okrągły medal wykonany ze złoconego brązu. Na awersie postać stojącego młodego mężczyzny w przepasce biodrowej zwróconego lekko w lewą stroną. Wokół centralnie umieszczonej postaci wschodzące słońca zamieniające się miejscami z wędrującym księżycem. Krawędź ozdobiona centrycznymi promieniami. Na odwrocie po środku w owalu pieczęć: "ARTICULATIONS | EXPERIMENTATION MULTICENTRIQUE PFIZER 83-84" poniżej wybity numer: "B 019/500". Obiekt należy do typowych prac artysty nawiązujących do jego ulubionej tematyki związanej z antykiem i mitologią grecką. Korespondują również ze starożytnymi przedstawieniami kurosów, czyli młodzieńców wygrywających igrzyska olimpijskie.

 

Do rzeźby dołączone pisemne potwierdzenie autentyczności wydane przez Salon Dzieł Sztuki Connaisseur - renomowaną galerię z Krakowa,  członka międzynarodowego stowarzyszenia Confederation Internationale des Negociants en Oeuvres d'Art (CINOA) oraz Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAMP).

Na życzenie obiekt możemy zapakować na prezent.

 


 

 

Polski rzeźbiarz, od 1968 roku mieszkający i tworzący we Włoszech i Francji. Studiował w Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Tadeusza Kantora. Po studiach wyjechał do Paryża, gdzie zaczynał jako malarz i grafik. W rzeźbie wzorował się na twórczości Michała Anioła i Antonia Canovy tworząc klasyczne figury nawiązujące do antyku i mitologii. Jego monumentalne rzeźby z brązu i marmuru stoją w reprezentacyjnych punktach wielu miast m.in. w Paryżu, Rzymie, Mediolanie, Londynie i Krakowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl